Boş Toner Alımı ve Geri Dönüşüm

- Hp Brother Canon Samsung marka Boş toner ve kartuşlarınızı atmak yerine bizlere satın geri dönüşüme kazandıralım

- Hp Brother Canon Samsung marka Muadil ve Orjinal tonerinizi kullandıktan sonra da boş olarak bize satabilirsiniz Sadece 1 kere kullanmış olduğunuz orjinal ve muadil tonerlerinizi sizlerden satın alabiliriz.

- Bizimle iletişim kurmak için lütfen sağ alt köşede bulunan canlı destek panelinden bize ulaşınız.

- Bize göndereceginiz boş toner ve kartuşları şirketimiz alım saglayıp inceleme yapıldıktan sora size ödeme sağlayacaktır.
 

- Tüm türkiye üzerinden bize göndereceğiniz boş toner ve kartuş için kargo ödemesi firmamız tarafından yapılacak olup en az 50 adet ve üzeri tonerlerinizi satın alabiliriz 50 adet ve altı olan boş toner ve kartuşlarda kargo maliyetleri yükseldiği için malesef alım sağlamamaktayız

- Boş toner ve boş kartuşları satın alımlarımız şirketimizin stok durumuna göre değerlendirilip alınmaktadır. 

Boş Tonerlerinizi Lütfen Çöpe Atmayınız

 

Atılan her bir lazer tonerin, doğada çürümesinin, 460 yıldan fazla sürdüğünü biliyor muydunuz ?

Peki, dünyada sadece 1 yıl içerisinde yeniden kullanılmayarak atılan 900 milyondan fazla kartuşun, uç uca bir araya getirildiği zaman, dünyanın etrafını 3 kez dolaştığını biliyor muydunuz ?

Bir kartuşun üretimi için 4 lt petrol harcanmaktadır.

 

2002’de yaklaşık 15 milyon yazıcı tonerinin kullanılmış olduğu ve bunların 13 milyon tanesinin atılmış olduğu tespit edilmiştir. Boş kartuş ve tonerlerlerin geri dönüşümünde kullanılma olanağı varken ve de belirli ücret karşılığında satılma durumu göz önünde bulundurulduğun boş tonerlerin atılıp cevreye zarar vermesi mantık dışıdır Aynı senede 10 milyon Laser jet yazıcı toneri geri dönüşüm programında kazanılmıştır. Bu kayıt yaklaşık 26 milyon euro gibi bir rakamın çöpten geriye çevrilmesi anlamına gelir

Satıcı firmalar yeni mürekkep ve toner tozu kullanılarak elde edilen bitmiş kartuşların yazıcılara zarar verdiğini ifade eder. Burada amaç tüketiciyi yeni ürün almaya sevk etmektir.Zira üretici firmaların ana gelir kaynağı sarf ürünlerin satışından kaynaklanır. Ancak bu firmaların çoğu şu anda geri dönüşüm programlarını uygulamaya almıştır; buna göre boş kartuşlar ya geri dönüşümde ya da düzenleme amacıyla parçalara ayrılmaktadır. Bu sistemde; modele bağlı olarak, özellikle çok kullanılan marka kartuşların %70’i dönüşüm olarak kullanılmaktadır. Geri dönüşüm olan kartuşlar plastik ve plastik ürünleri (Tepsi, tel, makara…) ve diğer bileşenler (Mürekkep, köpük ve bileşenler) gibi parçalara ayrılır. Plastik  ayrıca arıtılıp ham maddeler, otoparçaları ve yazıcı ürünleri yapılmak üzere kullanılır. Kalan parçalar ekolojik çevreyi kirletmeyecek ve koruyacak şekilde düzenlenir.

 

Boş Toner alarak Çevre Kirliliğini Önleme


İşin bir de çevre yönü vardır. Kartuşların üretildiği madde olan plastik çeşitleri ve
içindeki kimyasal maddeler maalesef çevreye en çok zarar veren ve yok olması yüzyıllar
sürebilen atıklardır. Bunların mümkün olan en az miktara indirilmesinde kartuş ve tonerlerin geri dönüşümünün ve bakım işleminin büyük katkıları olduğudur. İnkjet mürekkep ve lazer toner kartuşları son anına kadar kullanarak, kullandıktan sonra da çevreye zarar vermeyecek şekilde elden çıkarılmalıdır.

 

Şirketimiz yukarıda çeşitli kaynaklardan yararlanılarak anlatıldığı üzere boş toner ve kartuşlarınızı çevreye en az zarar verecek şekilde imha edecek kurum veya kuruşlara ulaştırma konusunda , gerekse atölyemiz aracılığıyla yeniden kullanılabilir hale getirme konusunda ülke çapında hizmet vermektedir. Bizimle iletişime geçmek için lütfen canlı destek üzerinden bize ulaşınız.